Ndërron jetë nga Covid 21-vjeçar

155

Një 21 vjeçar nga Elbasani i cili ishte infektuar me Covid ka ndërruar jetë ditën e sotme.

I riu ka qenë i intubuar në spitalin “shefqet Ndroqi”, dhe pavarësiht përpjekjeve nuk ia ka dalë ta fitojë këtë “betejë”.

Mësohet se ai kishte edhe sëmundje të tjera shoqëruese, të cilat ende nuk bëhen me dije.

Shifrat e Covid gjatë ditëve të fundit në vendin tonë janë rritur ndjeshëm duke kaluar në mbi 300 raste ditore. Dje ministria e Shëndetësisë ka raportuar se për 24 orët e fundit janë infektuar 302 persona si dhe janë shënuar 3 viktima.

Për të frenuar përhapjen e Covid qeveria ka marrë masa dhe prej një jave maska është bërë me detyrim në çdo ambient përveç shtëpisë.