Parashikimi i motit për ditën e sotme, 20 tetor 2020.

48

Moti në vendin tonë parashikohet i kthjellët me vranësira mesatare në jug dhe juglindje. Gjatë ditës do të ndikojë sërish zona me presion të lartë atmosferik.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje Jug 1 deri 5m/s e në bregdet deri 8m/sek. Valëzimi në dete i forcës 1 deri 2 ballë.