Burra merrni shembull, fjalët që Big Basta ia dedikon Vesës janë mahnitëse.

29

Big Basta dhe Vesa Luma janë një ndër çiftet më të ëmbla të showbizit shqiptar të cilën nuk ngurrojnë ta ndajnë edhe me publikun dashurinë e madhe që kanë për njëri tjetrin.

Ata janë shokë të ngushtë dhe partnerë të mirë në jetë të cilët kanë gjetur gjuhën e përbashkët dhe plotësojnë më së miri njëri tjetrin.

Si një djalë romantik Big Basta e ka shpréhur gjithmonë vlerësimin që ka për mamanë e djalit të tij Vesën ndërsa sot na e tërhòqi vëmendjen një postim i tiji tepër i veçantë.

Krahas një fotoje me bashkëshorten reperi shkruan fjalët më të ëmbla që kemi dëgjuar ndonjëherë dhe na i shkríu zemrat.

Ne 2021 behemi 10 vjet bashke. Me duket sikur dje qe ka ndodhur ta gjej shpirtin tim binjak. Eshte e veshtíre te gjesh njerez te mire ne keto kohe qe te pershtaten ne cdo qelíze te karakterit tend prandaj jam me fat qe e kam. My ride or die, best friend for life Vesa Luma Love you, janë fjalët e tij.