Parashikimi i motit për ditën e sotme, 18 tetor 2020.

27

Moti do të vijojë të jetë i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare në bregdet dhe në zonat malore. Mjegull e mjegullinë në mëngjes dhe në mbrëmje përgjatë luginave dhe në bregdet.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje Veriperëndim e lehtë 1 deri 8m/s duke u shoqëruar me valëzim të forcës 0 deri 1 ballë.