Ekskluzive zbuloni modelin e re iPhone 12 Zbulon formën Mahnitëse të Dizajnit të Apple

193

Jemi vetëm disa ditë larg lançimit të iPhone 12 të Apple dhe, ndërsa rrjedhjet e shumta kanë zbuluar përmirësime të mëdha dhe shqetësime të mëdha, kishte ende shumë të panjohura. Epo jo më, sepse surpriza më e rëndësishme e serive iPhone 12 është ruajtur për fund.

Ka shumë detaje për herë të parë në lidhje me iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max dhe krejt të ri iPhone 12 mini. Dhe lajmi kryesor është iPhone 12 Pro Max që duket se do të turpërojë çdo model tjetër të iPhone.

Duke menduar atë që kishim dëgjuar deri më tani, focus24.info zbulon se Apple ka vendosur t’i japë iPhone 6 Pro 12 Max një kamerë të pasme primare me një sensor 47 përqind më të madh se iPhone 12 Pro, një zoom optik 5x dhe Kapacitete ultra-të gjera “të zgjeruara”.

Kjo krahason një zoom optik 4x në iPhone 12 Pro (6.1 inç) (nga 3x në modelet iPhone 11 Pro) dhe do të bashkohet me Max në marrjen e një sensori LiDAR (i cili ishte në dyshim), kjo është hera e parë që Apple i ka dhënë pajisjes së saj më të madhe një aparat fotografik primar superior dhe nuk ka gjasa të dobësohet nga adhuruesit e telefonave më të vegjël.

Dhe kjo nuk është surpriza e vetme. Kang konfirmon azhurnime të shumta në të gjithë linjën e iPhone 12 të cilat nuk janë raportuar më parë:

Ekranet e azhurnuara OLED të quajtura ‘Super Retina XDR Displays’
Gërvishtje e azhurnuar dhe xham rezistent ndaj goditjes referuar si një “Mbulesë Mburoje Qeramike”

Mbështetje për regjistrimin e videos Dolby Vision
Një modalitet ‘Smart Data’ 5G i cili automatikisht cakton 4G “sipas gjerësisë së aplikacionit” për të kursyer baterinë
Asnjë mbështetje 5G mmWave për modelet e iPhone 12 jashtë SHBA
Apple do të prezantojë përsëri markën ‘MagSafe’ për sistemin e karikimit magnetik pa tel të gamës
Duke shkuar më tej, Kang gjithashtu zbulon opsionet e ngjyrave të secilit model të ri, çmimet dhe një orar të thyer të lëshimit

Ndërsa informacionet më parë kishin zbuluar se iPhone 12 dhe iPhone 12 Pro kishte të ngjarë të fillonin së pari, përmasat e vonesave të iPhone 12 mini dhe iPhone 12 Pro janë befasuese dhe ato do të jenë lëshimet më të fundit të iPhone deri më tani. Me aksione gjithashtu ka të ngjarë të jetë i kufizuar në mbërritje, prisni një nxitim të Krishtlindjeve.

Por mbase marrja më e madhe nga informacioni i Kang është, në një vit kur Apple prezantoi një model të katërt iPhone, ai gjithashtu ka krijuar në mënyrë efektive tre nivele iPhone me iPhone 12 Pro Max të ngritur qartë mbi të tjerët.

Lajmi i mirë është se Apple ka shmangur rritjen e konsiderueshme të çmimeve të rivalëve (shkaktuar nga kostoja e lartë e modemëve 5G), por janë bërë kompromise për ta arritur këtë – pa EarPods ose ngarkues muri dhe bateri të zbritura – të cilat ka të ngjarë të rezultojnë të diskutueshme.

Unë do të sugjeroja që për këdo me një iPhone X ose më të ri, 2020 nuk është ndoshta viti për të azhurnuar iPhone tuaj, por kjo këshillë ka të ngjarë të bjerë në vesh të shurdhër me kërcimin në 5G që pritet të ushqejë një kërcim masiv të shitjeve.