Regjistrohen lekundje te forta termeti ne Shqiperi

89

Lekndje te forta termeti jane ndjere pak minuta me pare ne vend. Sipas aplikacionit te ESMC, fuqia e termetit ka qene rreth 4.9 ne zonen e detit Adriatik por mesa duket behet fjale per te dhena paraprake. 

Ngjarja ka ndodhur pak minuta pas mesnates, rreth ores 00.10.

Sipas ESMC, lekundja e ka pasur epiqendren 45 kilometer nga Tirana dhe 27 kilometer nga Durresi.