Moti Sot, e enjte 8 tetor 2020

35

Moti parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare në zonën e qendrës dhe atë të veriut.

Në zonën e jugut moti do të jetë me vranësira mesatare e lokalisht të dendura por kalimtare.

Reshje shiu të dobta dhe lokale në jug në mëngjes.

Mjegull dhe mjegullinë prej orëve të pasdites kryesisht në juglindje përgjatë luginave të lumenjve.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – juglindje me shpejtësi deri 1-10m/sek, ndërsa në bregdetin veriperendimor e vrullshme dhe me rrahje deri 20m/sek, duke u shoqëruar me një valëzim të forcës 3.4 ballë.