Moti Sot, e mërkurë 7 tetor 2020

44

Moti parashikohet me kthjellime e vranësira deri të dendura, ku më të theksuara do të jenë në jug.

Reshjet e shiut do të marrin karakter shtrëngatash me rrufe të izoluara kryesisht në jug, deri në orët e mbrëmjes.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-juglindje me shpejtësi deri 1-8 m/sek, ndërsa në bregdet e vrullshme dhe me rrahje deri 20 m/sek, duke u shoqëruar me një valëzim të forcës 3,4 ballë.