Moti Sot, e shtunë 3 tetor 2020

61

Moti parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura. Reshje shiu me intensitet mesatar deri të lartë në formë shtrëngatash, stuhi e rrebeshe, shoqëruar me shkarkesa elektrike.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Jug me shpejtësi deri në 12 m/sek, përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore të vendit erë me rrahje dhe intensive 15-25 m/sek, shoqëruar me një valëzim të forcës 4-5 ballë.