Rekord në shqipëri ja situata e Koronavirus gjatë 24 orëve të fundit.

90

Shqipëria ka shënuar sot një numër rekord të shëruarish. Gjatë 24 orëve të fundit, 230 qytetarë kanë fituar betejën me CO VID.

Genta Qirjako nga Instituti i Shëndetit Publik njoftoi se këtë të enjte humbi jetën një 66-vjeçar nga Kukësi, me sëmundje bashkëshoqëruese. Po ashtu, janë konfirmuar 157 raste të reja pozitive, nga më shumë se 1 mijë testime të kryera.

75 raste në Tiranë 10 në Korçë nga 9 raste në Durrës Berat nga 6 raste në Fier Gjirokastër 5 në Vlorë 4 në Kuçovë nga 3 raste në Shkodër Elbasan Kavajë Lushnje Mirditë Divjakë nga 2 raste në Tropojë, Kamëz Mat Maliq nga 1 rast në Kurbin Devoll Malësi e Madhe Prrenjas, Bulqizë Gramsh Patos.

Aktualisht në spitalin Infektiv dhe Shefqet Ndroqi po trajtohen 203 pacientë, 20 në terapi intensive nga të cilët vetëm 6 pacientë janë të intubuar.