Moti Sot, e martë 29 shtator 2020

53

Moti parashikohet i kthjellët.

Vranësirat do të jenë të pakta dhe kalimtare kryesisht përgjatë relieveve malore në orët e mesditës.

Era do të jetë me drejtim Juglindje-Veriperëndim me shpejtësi deri në 10 m/sek, kryesisht përgjatë vijës bregdetare, shoqëruar me një valëzim të forcës 2 ballë.