Edi Rama replikë me gazetaren: Vdeksha unë për ty dhe për zotin Basha

59

Pyetjes së gazetares Marsela Karapanço lidhur me deklaratat e liderit të opozitës Lulzim Basha ditën e sotme, kryeministri Edi Rama i është përgjigjur me një ton batutash.

Teksa i solli në vëmendje akuzën e Bashës për kopjim të programit, Rama ironizoi duke thënë:

Vdeksha unë për ty dhe Bashën, i referohet gazetares fjalën kopje nga programi i Bashës se është pa lidhje.

kush e bën, aq më tepër nëse bëhet fjalë për të njëjtën gjë.

Ka një ndryshim të madh mes rritjes së pagës për mjekët dhe infermierët 40 përqind që do e bëjmë ne që do miratohet me ligj dhe idesë se pagat mund të shkojnë 1200 euro.

Të hapësh thesin se po vijnë zgjedhjet dhe të hapësh gojën dhe të ofrosh lugë floriri për të gjithë është thjesht për të qeshur, Nuk ka krahasim, se ekeni parë.

Fati i mirë është se këta i kemi parë, nuk është se janë të paparë. Është premtim si tramvaji i Tiranës, me siguri po të shkoni te SHQUP-i do ju tregojnë tramvajin tha Rama.