Aksident i rëndë, humb jetën një person.

115

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Orikum Llogara ku një persona ka ndërruar jetë.

Paraprakisht mësohet se një automjet i tipit Passat me drejtues mjeti shtetasin DhQ 23 vjeç banues në Fshatin Dukat Vlorë ka përplasur një shtetas ende të paidentifikuar i cili lëviste me biçikletë dhe për pasojë ka ndërruar jetë.

Policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka nisur punën për zbardhjen e plotë të aksidentit.