23 vjeçari humb kontrollin e makinës, përfundon në një dyqan ushqimore.

45

Një makinë në Berat ka humbur kontrollin duke qarkulluar në dalje të qytetit dhe ka përfunduar brenda një dyqani ushqimor në anë të rrugës.

Burimet nga vendngjarja bëjnë me dije se drejtuesi i mjetit ka devijuar nga rruga dhe në përpjekje për të frenuar ka humbur kontrrollin e mjetit dhe ka përfunduar i përplasur me frigoriferin dhe vitrinën e një dyqani.

Nga verifikimet e para të policisë ka rezultuar se mjeti tip Benz me targa AA 107 FB që drejtohej nga 23 vjeçari EM ka humbur kontrollin e për pasojë është përplasur me dyqanin në anë të rrugës.

Nga aksidenti nuk ka pasur të lënduar por vetëm dëme materiale në biznesin ushqimor. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e sotme në dalje të qytetit të Beratit në Kombinat ndërkohë që policia ka shoqëruar drejtuesin e mjetit për të sqaruar rrethanat e ngjarjes.