Ja si ti bëni dezifektues vetë në shtëpi duke kursyer para.

49

Tashme tregtaret i kane rritur cmimet e shume produkteve ndaj kjo eshte menyra me e thjeshte per ta bere vete. Përgatitja eshte e thjeshte ju duhen 500 ml ujë i zierë 10 lugë gjelle uthull 2 lugë sodë buke lëngu i 1 ose 2 limonave.

Dhe të gjitha përbërësit përziejeni bashkë dhe në këtë mënyrë do të krijoni një dezinfektues natyral me të cilin mund të dezinfektoni mobilet tavolinën e punës lodrat e fëmijëve si dhe për duart.