Vajza nga Shkodra që u martua me një indian: Ja çfarë ndodh në ditën e dasmës…

61

Në një intervistë në Rreze Dielli u trajtu një histori të veçantë e cila edhe njëherë na tregoi se dashuria triumfon mbi gjithçka. Elsa Nilaj është vajza nga shkodra e cila prej disa vitesh jeton në indi me bashkëshortin e saj indian të cilin e njohu nëpërmjet rrjetetit social Facebook:

Unë dhe Vishali jemi njohur në rrjetet sociale në Facebook ishte dicka e rastit, dicka që ndodhi nuk na kishte shkuar mendja që të ndodhte dicka e tillë. Vishali nuk dinte për Shqipërinë shumë pak ose aspak. Edhe unë për Indinë nuk isha ajo vajza që më pëlqente ajo kulturë kisha shumë shokë dhe shoqe që dinin për Bolliwoodin.

Ajo ndodhi ne filluam të flisnim rastësisht Vishali në atë kohë ishte duke u marrë me aktrim po ashtu edhe unë isha duke u marrë me dizenjimet e mija si stiliste dhe ishte puna ajo që na shtyu të flisnim me njëri tjetrin. Fotografi që kishim hedhur në Facebook dhe ashtu filluam të flisnim gjatë dhe më në fund u afruam shumë me njëri tjetrin shprehet Elsa për fillimet e njohjes me bashkëshortin e saj indian.

Fillimisht bëm dasmën në Shqipëri me të gjitha ritualet e fesë krishtere pasi unë jam e krishterë. Në atë kohë kur erdhëm në Indi dasma kishte filluar sepse këtu dasma është jashtëzakonisht e madhe përgatitjet kishin filluar ishte dicka për mua shumë e cuditshme  por edhe këtu bëm dasmën me ritualet e fesë hindu, shprehet Elsa Nilaj.

Fisi vijnë tek shtëpia 7 ditë jetojnë aty me ty gjithë ato ritualet e tyre që bëjnë që ndoshta i keni parë edhe nëpër telenovela, domethënë është dicka shumë e gjatë. Edhe tre ditë duhet të veshësh një kostum të ri kemi ato veshjet këtu që janë SARI edhe këto mi ka blerë vjehrra sipas ngjyrës që unë pëlqej por janë disa gjëra të veçanta që ti veshësh atë ditë sic themi në që duhet të shkojmë në kishë më fustan të bardhë dhe ato i kanë ato gjërat e veta por që janë të bukura. Cdo gjë është me harmoni me kërcim me këngë është dicka që e pëlqen nuk është vetëm rituale, thotë ajo.