Noizy flet për largimin e Encës nga grupi OTR.

34

Noizy është ndër reperet shqiptar më të dashur që vazhdimisht sjellë hite të reja. Gjatë gjithë këtyre viteve përpos suksesin të tij ai ka sjellë në skenë emra të njohur e artist të rinj.

Një mbështetje të tillë thuhet se e ka bërë edhe për këngëtaren Enca Haxhia e cila kohë më parë kishte qenë pjesë e grupi OTR. Pas disa polemikave mes tyre Enca ishte larguar nga ky grup, ku më pas dyshja filluan me përplasje virtuale.

Në një intervistë në emisionin NIN Noizy ka folur rreth ish bashkëpunëtores së saj të cilët e konsideron si person të lodhshëm.

Enca ka qenë shumë e lodhshme pikë së pari është shumë rob i lodhshëm ka qenë kërkuese ka pasur gjëra pozitive të veta por shumë e lodhshme pastaj lindin problemet dhe mosmirënjohjet , është shprehur ai.

Del në televizion dhe thotë un ashtu nuk po them dil të flasësh për Noizyn që ai më ka bërë mua por kur bëhet pyetja përgjigju siç është për tu përgjigjur, përfundoi ai.