Moti për ditën e sotme , 16 shtator 2020.

34

Ditën e mërkurë do të vijojë moti i kthjellët me vranësira të pakëta.

Era do të fryjë Juglindje Veriperëndim 1 deri 6 m/sek dhe përgjatë bregdetit përkohësisht deri 12 m/sek.

Valëzimi në det i forcës 2 deri 3 ballë.