Nuk po ia dilni dot me mushkonjat? Ja zgjidhja.

57

Ne këtë stinë të vitit mushkonjat bëhen një problem i madh për të gjithë. Ato mbushin oborret dhe kopshtet tona. Mushkonjat përveç pickimit mbartin edhe infeksione që mund të ti transmetojnë përmes pickimit.

Ekziston një recetë që mund ta përgatisni vetë dhe të shpëtoni njëherë e mirë nga mushkonjat. Përbërësit 10 pika vaj limoni, 15 pika vaji livandoje, 1/4 filxhan lëng limoni dhe 4 lugë çaji ekstrakt vanilje.

Në një shishe përzieni të gjithë përbërësit e listuar më sipër dhe mbusheni me ujë. Tundeni mirë dhe me anë të një sprite lyeni trupin tuaj kur dilni jashtë.