Aksident i rendë, humb jetën drejtuesi i motorrit.

80

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në aksin rrugorë Mamurras -Fushë Krujë ku për pasojë drejtuesi i çiklomotorrit ka humbur jetën

Njoftimi i policisë. Kurbin/Informacion paraprak

Në aksin e vjetër Mamurras -Fushë Krujë, në afërsi të një karburanti në Mamurras, mjeti tip “Nissan” me drejtues shtetasin E.Q.,është përplasur me ciklomotorin me drejtues shtetasin R.P., 23 vjeç, banues në Mamurras, i cili ka ndërruar jetë gjatë transportimit për në spitalin e Traumës, Tiranë.

Drejtuesi i mjetit shtetasi E.Q., është shoqëruar në ambientet e Komisariatit Kurbin për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor në vendgjarje punon për zbardhjen e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes.