Kalaja: Rikthim në shtëpi.

46

Skuadra e Vllaznisë nuk po ndalet këtë merkato vere. Sot ka qenë radha për rikthimin e një talenti në shtëpi, pasi është firmosur me mesfushorin Arlind Kalaja.

Futbollisti 24 vjeçar ka qenë pjesë e disa skuadrave në Superligë si Teuta, Kukësi, Kastrioti dhe Vllaznia. Ai është prodhim i akademisë shkodrane dhe për këtë rikthim futbollisti në rrjetet sociale ka shkruar Rikthim në shtëpi.

Ndërkohë për zyrtarizimin e lajmit klubi i Vllaznisë në rrjetet sociale ka shkruar:

“VLLAZNIA RIKTHEN EDHE ARLIND KALAJËN
KF Vllaznia rikthen në shtëpi një tjetër futbollist shkodran. Këtë herë është mesfushori- sulmues Arlind Kalaja ai që ka hedhur firmë në kontratë dhe është riveshur kuqeblu.”