Teuta mposht Beitar Jerusalem dhe kalon në turin tjetër të Europa League

39

Teuta ka arritur të kalojë në turin e dytë paraeliminator të Europa League.

Ekipi durrsak fitoi pastër 2-0 ndaj Beitar Jerusalem, me gola të Krasniqit (6’) dhe Hebajt (87’).

Kjo fitore i sjell Teutës 500 mijë euro: 240 mijë euro nga kalimi i raundit të parë dhe 260 mijë euro nga raundi i dytë i Europa League.