Parashikimi i moti për ditën e sotme, 28 Gusht 2020.

66

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti parashikohet me kthjellime dhe shtim vranësirash mesatare kalimtare dhe lokalisht të dendura në relievet malore prej orëve të mesditës.

Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim – Juglindje e lehtë, ndërsa përgjatë bregdetit përkohësisht mesatare, duke sjellë valëzim të forcës 0-1 ballë.