Moti sot, e shtunë 22 gusht 2020

46

Dita parashikohet me mot të kthjellët e vranësira të pakta. Vranësirat do të jenë mesatare kalimtare në zonën e jugut si dhe në relievet malore.

Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim – Juglindje 1-6 m/sek, ndërsa përgjatë bregdetit deri 10 m/sek.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-2 ballë.