Parashikimi i moti për ditën e sotme, 18 gusht 2020.

185

Moti do të jetë me diell përgjatë Ultësirës perëndimore dhe vranësira në zonat malore të pasuara nga rrebeshe shiu të izoluara në mesditë.

Era do të jetë e lehtë me drejtim Veriperëndim me shpejtësi 8m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 2 lartësi vale 0,3 deri në 0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.