Parashikimi i motit për ditën e sotme, 16 gusht 2020.

66

Moti në vendin tonë do të ndikohet nga masa ajrore të qëndrueshme dhe të thata.

Moti parashikohet i kthjellët me alternime vranësirash kalimtare kryesisht në orët e mesditës deri ato të pasdites.

Era do të fryjë nga veriperëndimi – juglindje 1-8m/sek në bregdet deri në 15-20m/sek duke sjellë valëzim të forcës 3 ballë.