Koronavirusi shifrat në 24 orët e fundit në Shqipëri.

408

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se 5 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Shqipëri në 24 orët e fundit.


Gjatë ditës së fundit janë kryer 643 testime dhe janë konfirmuar prej tyre 154 raste të reja. Ndërsa numri i të shëruarve raportohet të jetë 64.


Ministria e Shëndetësisë njoftoi se në spitalet Covid në vend janë momentalisht të shtruar 114 persona, prej të cilëve 19 janë në terapi intensive dhe 4 të intubuar.