Zbulohet lidhja e Ejlylit me aktorin e njohur turk.

94

Aktorja turke Biran Damla Yilmaz është bërë shumë e njohur për publikun shqiptar, me rolin e saj si Ejlyli në serialin Lule të vetmuara. Ajo është shumë e komentuar rreth jetës private dhe vetëm pak kohë më parë u përfol se është e lidhur me një biznesmen.

Mirëpo kjo nuk është e vërtetë, pasi sipas raportimit të mediave të huaja Ejlyli ka nisur një romancë me aktorin e njohur turk, Ilker Kaleli. Dyshja kanë bashkë 1 muaj dhe janë takuar gjatë xhirimeve të dy serialeve nga e njëjta kompani.

Ndonëse nuk kanë shumë kohë me njëri-tjetrin, raportohet se gjërat mes dyshes ecin për mrekulli dhe janë shumë të dashuruar, aq sa shihen kudo bashkë.