Kishin shkuar në pyll, humbin jetën 5 të rinj.

132

Pesë të rinj humbën jetën në një aksident rrugor të ndodhur gjatë natës në Castelmagno pranë Cuneo.

Viktimat udhëtonin në një makinë, që për motive të paqarta doli nga rruga dhe ra nga një lartësi shumë e madhe. Viktimat janë drejtuesi i mjetit një 24 vjeçar si dhe 4 të mitur nga mosha 11 deri 16 vjeç.

Sipas të dhënave paraprake fëmijët pasi kishin ngrënë darkë kishin vendosur të shkonin në Chastlasr rajon në Alpe për të parë yjet.

Aksidenti ndodhi rreth mesnatës ndërsa ktheheshin në shtëpi. Ndoshta për shkak të një shpërqendrimi 24 vjeçari në drejtim të mjetit mund të ketë humbur kontrollin duke rënë në humnerë.