Parashikimi i motit për ditën e sotme, 9 gusht 2020.

56

Gjatë ditës do të vijojë ndikimi i masave ajrore të qëndrueshme e të nxehta. Moti parashikohet i kthjellët dhe me vranësira kalimtare.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Veriperëndim 1deri 5 meter per sekonde, përgjatë vijës bregdetare në orët e mesditës deri në 10 meter per sekonde, duke u shoqëruar me valëzim 2 deri ne 3 ballë.