E bu jshme, xhudistia shqiptare fiton medaljen e artë në Kupën e Botës

151

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka arritur të fitojë medaljen e artë për Kosovën në kategorinë deri në 48 kilogramë të World Judo Masters, në Qingdao të Kinës.

Në finalen e madhe, kosovarja mposhtI xhudisten nga Moldavia, Naransetseg Ganbaatar. Një rezultat historik ky për Krasniqi që së bashku me Majlinda Kelmendin janë 2 xhudistet më të mira në Europë dhe Botë në kategoritë ku marrin pjesë.