Sherr mes shqiptarëve në Itali, plagoset 27-vjeçari

135

Një 27 vjeçar shqiptar është plagosur nga një bashkëatdhetor pas një konflikti të ndodhur në zonën e Frosinonës në Itali.

 

Mediat italiane bëjnë me dije se shqiptarët janë konfliktuar me njëri – tjetrin përpara një lokali.  Autori i ngjarjes një 37 vjeçar identiteti i të cilit nuk bëhet I ditur është larguar për një moment nga vendi i ngjarjes, dhe është kthyer me armë në momentin që 27-vjeçari ka hyrë në makinë, ku dhe e ka qëlluar me pistoletë në kokë.

 

Si pasojë e plagëve të marra 27 vjeçari ndodhet në gjendje të rëndë ku po merr dhe shërbimin e duhur mjeksor.

 

Ndërkohë autori 37-vjeçar pas krimit është dorëzuar në polici.