Moti për ditën e premte, 6 dhjetor 2019

129

Moti do të jetë i vranët në Veriperëndim dhe reshje të pakta, ndërsa në zonën qëndrore dhe Jug do të mbetet me kthjellime dhe vranësira mesatare dhe prani të mjegullës.

Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,5-2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje të lehtë.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore 0/12°C

Zonat e ulëta  4/17°C

Zonat bregdetare 9/18°C