Tërmeti/ Rama pret në Kryeministri inxhinieren e ndërtimit, Luljeta Bozo

164

Kryeminsitri Edi Rama ka pritur këtë të enjte në një takim inxhinieren Luljeta Bozo. Takimi u zhvillua në kryeministri dhe u transmetua live në profiling e kryeministrit Rama në Facebook.

 

Shefi i qeverisë e falenderoi eksperten Bozo për rolin e saj që ka kryer në qetësimin psikologjik të njerëzve gjatë këtyre ditëve pas tërmetit tragjik që goditi vendin.

 

Ndërkohë nga ana tjetër Bozo, i kërkoi kreut të qeverisë që të tregohet më shumë kujdes me ekspertizën dhe verifikimet e dëmeve të shkaktuara nga tërmeti me qëllim evitimin e abuzimeve.