I jepet lamtumira 20 vjeçares nga Korça që humbi jetën në Thumanë

138

I jepet lamtumira e fundit 25 vjeçares nga Korça,Stela Zvergeci vjeç 20 , e cila humbi jetën në tërmetin e 26 nëntorit së bashku me 47 persona të tjerë.

 

Diastela Steneci ndodhej në Thumanë në familjen e të fejuarit të saj Almir Carës por ëndrra e tyre për t’u kurorëzuar e për të krijuar familje u ndërpre pa filluar.

 

Por teksa familjarët e Stelës kanë vendosur që ta varrosin vajzën e tyre në Korçë nga ana tjetër I është dhënë lamtumira dhe anëtarëve të tjerë të familjes Cara.