Tërmet i fuqishëm godet Shqipërinë, ja epiqendra dhe magnituta

181

Një tërmet i fuqishëm ka goditur vendin tonë. Tërmeti i rënë në orën 03:54 ishte me magnitutë 6.3 dhe epiqendër kishte Detin Adriatik

Epiqendra e tërmetit ishte 9km në veri të Durrësit dhe 33km në perëndim të Tiranës. Lëkundjet e forta u ndjenë në disa qytete.