Horoskopi 26 nëntor 2019, ja parashikimi i yjeve për ju

197

Dashi

Edhe pse disa njerëz të tjerë mund të mundohen të të fryjnë gjatë ditës, nuk do të thotë se do bini pre e tyre. Mos lejoni që histeria dhe ankthi i tyre t’iu bëjnë të hamendësoni gabim. Tani për tani, të ecësh me ritmin tënd dhe pa u ndikuar nga askush është më e rëndësishme se kurrë. Shijojeni ditën tuaj sot, nuk ka garë për të fituar, por vetëm një udhëtim për të shijuar.

Demi

Muzika, arti dhe filmat do të ofrojnë argëtimin që ju keni dëshiruar, kështu që është koha e përsosur për të shkuar në një koncert, galeri arti ose teatër. Është e rëndësishme të dilni dhe të shijoni këto gjëra mes njerëzve të tjerë në vend që të qëndroni në shtëpi dhe të shikoni filma. Energjia e larmishme e njerëzve përreth në këto ambjente do t’iu stimulojë dhe ju frymëzojë të zbuloni mwnyra të reja argëtimi për të ndryshuar monotoninë në jetën tuaj.

Binjakët

Familja juaj mund t’iu njohë më mire se kushdo tjetër, por sot nuk do të ndiheni kështu. Komunikimi do jetë ose i tendosur ose i vështirë dhe nuk është e qartë pse. Kjo nuk është asgjë për t’u shqetësuar edhe pse është normale të ndiheni të irrituar. Për sa kohë që jeni të sinqertë për dëshirën tuaj edhe njerëzit do përpiqen t’ju kuptojnë disi.

Gaforrja

Jeta juaj ka nevojë për një pastrim, por jo në atë mënyrë siç mund të mendoni. Rrëmuja nuk është në dollapët ose nën shtratin tuaj, është brenda kokës tuaj! Tani po mbani shumë supozime të çuditshme, kryesisht për disa njerëz që kanë hyrë kohët e fundit në jetën tuaj. Pastroni bankën tuaj të kujtesës dhe shpëtojeni nga të gjitha plehrat dhe pluhuri që po ju nguliten në mendime. Përcaktojini njerëzit se kush janë nga ato që bëjnë dhe është e sigurt që do heqësh dorë nga dyshimet tuaja.

Luani

Kontrolloni bilancin tuaj bankar sot sepse mund të ketë disa kredi ose borxhe që i keni harruar dhe shifrat mund të jenë pak më ndryshe nga sa prisni. Të dish për financat tuaja është shumë e rëndësishme për ju sot. Prandaj merrni disa minuta për të rivlerësuar qëllimet dhe planet tuaja financiare. Pak planifikim do të ishte gjithashtu një ide e mençur. Sigurohuni që jeni të përgatitur për atë që do përballeni.

Virgjëresha

Këmbëngulja është një gjë shumë e bukur për ata që e zotërojnë. Sigurisht duhet durim. Nëse këmbngulja juaj nuk dorëzohet, gjithçka do fillojë të ketë kuptim. Do të keni momentin tuaj ‘eureka’ sot në një moment, dhe pas kësaj, gjithçka do ketë një qëllim, madje shumë të këndshëm. Nëse keni patur disa punë që ju kanë hutuar, tani do keni një ide të shkëlqyer për t’i zgjidhur.

Peshorja

Më shumë se kurrë, ju ushqeni cilësitë tuaja unike, si dhe veçantinë e miqve tuaj. Sot është një ditë e shkëlqyer për të festuar diversitetin tuaj ose të paktën të organizoni ekstravaganzën tuaj të ardhshme në ambjente shoqërore. Një udhëtim ditor i mbushur plot me aventura mund të jetë gjëja më e përsosur për ju sot.

Akrepi

Cili është përkufizimi i një dite të mirë dhe kur ka qenë hera e fundit që keni pasur një të tillë? Mos u dëshpëroni nëse jeni në një monotoni tani, sepse është e përkohshme. Mos e humbni kohën duke u shqetësuar për cilësinë e jetës tuaj. Është koha të filloni të mendoni për perspektivën tuaj të jetës suaj. Përgatituni të rivlerësoni se çfarë është e mirë dhe çfarë e keqe për ju sot. Ju mund të kuptoni se të qenit i keq mund të jetë mjaft i kënaqshëm dhe se të qenit mirë ndonjëherë mund të jetë e kotë.

Shigjetari

Dikush që është në pushtet tani mund të mos jetë personi që do të kishit zgjedhur për karrigen e shefit të madh, por mbetet fakti që ajo ose ai është përgjegjës dhe ju duhet ta duroni atë. Sa më shpejt të hiqni mënjanë çdo pakënaqësi ose dyshim, aq më mire është.  Lutuni dhe bëhuni të pjekur. Nëse i jepni këtij personi respektin që meriton, gjërat do të bëhen shumë më të këndshme.

Bricjapi

Kjo është një ditë me rezultate. Me siguri mund të arrini shumë gjëra që keni dëshiruar por mund të mos ju pëlqejë cilësia e asaj që keni krijuar. Dëgjoni zërin tuaj të brendshëm dhe nëse dëshiron të kërkoni një punë, atëhere vazhdo dhe kërko një. Standartet që i keni vënë vetës po rriten gjithnjë e më shumë dhe kjo është mjaft e mirë për ju. Jeni gati për të sfiduar vete dhe keni për ta parë sa krenarë do jeni për ato që do arrini.

Ujori

Kini kujdes që të mos humbni shumë në idetë fantastike dhe filozofitë metafizike tani për tani. Të shqetësoheni për origjinën e universit (ose çfarë do të bëni kur të fitoni llotarinë) po ju largon nga ajo që është me të vërtetë e rëndësishme. Kthehuni në tokë! Ju duhet të bëni një përpjekje për të qenë më të lidhur me njerëzit që ju doni. Ata kanë nevojë për kontributin tuaj në jetën e tyre më shumë sesa e kuptoni. Kaloni kohë me një mik apo një anëtar të familjes sot.

Peshqit

Do të zhvillohet një luftë midis angazhimeve shoqërore dhe përpjekjeve altruiste sot dhe do të përfundoni të mbërthyer menjëherë në mes! Gjëja e vetme që duhet të bëni është t’i dorëzoheni tundimit. Përpiquni të hiqni disa nga përgjegjësitë tuaja serioze për disa ditë dhe kënaqni fëmijën brenda jush. Pas disa ditësh ju mund të zhyteni në mendime dhe shqetësime për jetën.