Përplasje mes kamionësh në Itali, dy të vdekur mes tyre një shqiptar

153

Një 48-vjeçar shqiptar ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti në Itali. Sipas mediave italiane 48-vjeçari Agron Bakaj, i cili po i drejtonte një kamion është përplasur me një tjetër mjet të llojit kamion në superstradën Ascoli-Mare rreth orës 10:00 të mëngjesit të sotëm.

Dy mjetet janë përplasur pak para kryqëzimit për shkak të ngushtimit të rrugës si pasojë e një kantieri ndërtimi.

Përveç 48-vjeçarit shqiptar, i cili humbi jetën pas përplasjes ka vdekur edhe shoferi i kamionit tjetër, 39-vjeçari Angelo Lucini teksa po transportohej për në spital.

Përplasja e dy mjeteve ka paralizuar qarkullimin rrugor duke krijuar një radhë të gjatë makinash. 48-vjeçari shqiptar prej vitesh jetonte dhe punonte në San Benedetto del Tronto /Opinion.al/