Fillon me vonesë ndeshja mes Partizanit dhe Laçit, arsyeja e çuditshme

151

Ka nisur me 15 minuta vonesë ndeshja e fundit e javës së 13 të Kategorisë Superiore mes Partizanit dhe Laçit, në stadiumin “Elbasan Arena”

E gjithë vonesa ka ndodhur pasi ekipi organizator, në këtë rast është Partizani, nuk kishte marrë masa për të siguruar një ambulancë në fushën e lojës, pa të cilën, sipas rregullores, nuk mund të fillojë takimi

Janë dashur plot 15 minuta pas orarit zyrtar të ndeshjes që ambulanca nga Tirana të mbërrinte në “Elbasan Arena” dhe në fund nuk ishte një, por dy.