Moti për ditën e diel, 24 nëntor 2019

105

Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura dhe rreshje shiu në pjesën e dytë të ditës

Era do të jetë me drejtim Lindje (E) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,0- 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje të lehtë në mëngjes dhe rënie në mesditë.

 

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  4/13°C

Zonat e ulëta  4/19°C

Zonat bregdetare 12/19°C