Braçe kërkesë të jashtëzakonshme Metës.

100

Zv kryeministri Erion Braçe i ka bërë një kërkesë të jashtëzakonshme presidentit Ilir Meta. Kërkesa e Braçes nuk ka lidhje me ngërçin që ka pësuar Gjykata Kushtetuese por me veteranët e Luftës Antifashiste.

Me anë të një statusi në rrjetet e tij sociale, Braçe shkruan se Meta ka dekoruar shumë personazhe madje dhe presidentin e UEFA dhe se në cilësinë e postit që mban të shpalli Nder i Kombit gjithë veteranët.

Shumica e të dekoruarve në periudha të errëta, as që e kanë merituar, përkundrazi dekorata ka shërbyer si lavatriçe për të larë e tharë aktivitetin e tyre kriminal. Tani është dita të nderojmë heronjtë e luftës.Shpalli nderi i kombit president, shkruan Braçe.