Moti Sot , 22 nëntor 2019

112

Moti në vendin tonë do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira mesatare ku nuk përjashtohet mundësia e rreshjeve të pakta në zonën Veriperëndimore.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të mbeten kostante.

Temperaturat min dhe max:
Zonat malore 5/14°C
Zonat e ulëta 10/19°C
Zonat bregdetare 12/20°C