Moti e martë, 19 Nëntor 2019

99

Sipas MeteoAlb: Edhe nesër mbetemi në ndikimin e presionit të ulët atmosferik duke diktuar në territorin shqiptar alternime kthjellimesh dhe vranësira deri në pasdite kur parashikohet zhvillim i vranësirave në territor, duke sjellë rreshje shiu fillimisht në rajonin Jugor dhe më pas do të përfshijnë gradualisht të gjithë vendin.

 

Edhe orët e natës vijojne në të njëjtat kushte të motit.

 

Temperaturat e ajrit ulen lehtë në mëngjes por rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C vlerat minimale deri në 20°C vlerat maksimale.

 

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi jugor-juglindor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.