Tërmeti që lëkundi Tiranën, ja detajet e goditjes. Para tij, 3 të tjerë në vend

161

Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit jep te dhenat per termetin qe lekundi Tiranen pak pas ores 10:00 te mengjesit te sotem.

IGJEUM raporton se lekundja ka qene me magnitude 3.7, dhe me epiqender ne Derje, 15 km ne Lindje te Tiranes.
Termeti ka pasur nje thellesi 29 km dhe per fat nuk ka raportime per deme, por shkaktoi vetem frike tek banoret e ndjene.

Sipas IGJEUM, kjo ishte lekundja e katert ne vend, pasi para goditjes ne Tirane, jane shenuar edhe tre lekundje te tjera.

Ja te dhenat e lekudnjeve te regjistruara gjate dates se sotme: