Moti e diel, 17 Nëntor 2019

123

Sipas MeteoAlb: Vlerat e presionit të lartë atmosferik kanë bërë që moti të paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në të gjithë vendin deri në orët e vona të pasdites kur
pritet ardhja e një sistemi të dendur vranësirash, i cili do të sjellë shira të dendur në territor gjatë orëve të natës.

Temperaturat e ajrit do të MBETEN kostante në mëngjes dhe mesditë duke bërë që vlerat ditore të luhaten nga 4°C deri në 22°C.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det, me shpejtësi 65 km/h nga drejtimi jugor-juglindor duke krijuar në det dallgëzim mbi 6 ballë.