Parashikimi i motit, e shtunë 16 nëntor 2019

110

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga 04ºC deri në 15ºC, në zonat e ulëta nga 08ºC në 22 ºC dhe në zonat bregdetare nga 12C në 22ºC. Era do të fryej në drejtim Jugor-Juglindor me forcë valëzimi deri në 4-5 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta.

Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 03ºC deri në 12ºC dhe në zonat e ulëta nga 06ºC në 14ºC.