Moti për ditën e premte, 15 nëntor 2019

126

Moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira ku në zonat malore nuk përjshtohet mundësia e rreshjeve të shiut të izoluara. Era do të jetë me me drejtim Jug (S) me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 6 me lartësi vale 2,0- 2,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

 

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  5/17°C

Zonat e ulëta  10/23°C

Zonat bregdetare 13/22°C