Shqipërisë i mjaftojnë 7 minuta për të shënuar, por Andorra na befason

122

Ka nisur spektakolare sfida mes Shqipërisë dhe Andorrës për ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Euro 2020. 

Kuqezinjtë kanë kaluar të parët në avantazh në minutën e 6 të takimit falë një goli me kokë të sulmuesit shkodran Bekim Balaj. 

Ky avantazh ka zgjatur vetëm për 11 minuta pasi miqtë nga Andorra e barazuan rezultatin në të 17-ën me Martinez.