Moti e martë, 5 nëntor 2019

127

Sipas MeteoAlb: Vlerat e ulta barike do të kushtëzojnë mot me altermime kthjellimesh dhe vranësirash gjatë paradites në zonat jugore dhe qëndrore, por skaji verior dhe veriperëndimi vijojne me vranësira të dendura dhe reshje shiu gjatë gjithë dites.

 

Orët e natës sjellin shtrirje të vranësirave në të gjithë Shqipërinë.

 

Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes por mesdita ruan thuajse vlera kostante duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 4°C deri në 21-22°C.

 

Era do fryjë mesatare në tokë por e fortë në det me shpejtësi mbi 60 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim deri në 6 ballë.