Sot dita nis me shi dhe shtërgata…

142

Ditët me diell morën fund! Kjo e diel do të nisë me reshje shiu e shtrëngata, të cilat pritet të jenë intensive në qarkun Shkodër dhe Kukës.

Sipas IGJEUM, Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, në qarkun Vlorë ato priten mesatare, ndërsa në qarqet e tjera në përgjithësi të dobëta,

RESHJET

Nesër (e diel dt.03) priten reshje shumë intensive në qarkun Shkodër dhe Kukës. Në qarkun Vlorë ato priten mesatare, ndërsa në qarqet e tjera në përgjithësi të dobëta (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Intensiteti i reshjeve në Veri do të vijë duke u rritur dhe ato do të të shoqërohen edhe me shtëngata.

TEMPERATURAT Nesër (e diel dt.03) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 15 / 22 °C

në vendet e ulëta: 15 / 24 °C

në vendet malore: 9 / 15 °C

ERA

Nesër (e diel dt.03) ajo do te fryje mesatare deri e forte, sidomos në bregdet.